BS 16
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Jordan GEORGIEV | ZA | St Stithians Boys' College | No | - |
[2] | Kyle Erwee | ZA | Garsfontein Hoerskool | No | - |
[3] | John COETZEE | ZA | Hugenote Hoerskool | No | - |
[4] | Cornel LIEBENBERG | ZA | Grey College High | No | - |
[5] | Gareth Igesund | Western Province Cricket Club (Tennis) | No | - | |
[6] | Guy VORWERK | ZA | Hillcrest Tennis Club | No | - |
[7] | Connor Thomas DOIG | ZA | Sandton Sports Club | No | - |
[8] | Reuben DE KLERK | Pukke Tennis Club | No | - | |
[9] | Willem DE WAAL | ZA | Laerskool Dirkie Uys Primary | No | - |
[10] | Charl VOS | ZA | Great Tennis | No | - |
[11] | Ben SCHOLTZ | ZA | Grey college | No | - |
[12] | Daniel CALVER | ZA | Sandton Sports Club | No | - |
[13] | Johan COETZEE | ZA | Wembley Tennis Club | No | - |
[14] | Nicholas REIS | ZA | Grey College High | No | - |
[15] | Boitshepo Maake | ZA | Alberhart Tennis Club | No | - |
[16] | Jandré VILJOEN | ZA | Menlopark High | No | - |
[17] | Rudiger Dusselberg | Randburg Tennis Club | No | - | |
[18] | Caleb Fyvie | Kearsney College | No | - | |
[19] | Rethabile Rakgole | ZA | Alberton High | No | - |
[20] | James HART | ZA | Marks Park Sports Club | No | - |
[21] | Senthen REDDY | Cowies Hill Tennis Club | No | - | |
[22] | Louis Bierman | ZA | Curro Durbanville | No | - |
[23] | Conrad Beneke | Riaan Venter Tennis Accademy | No | - | |
[24] | Jake DOWNIE | ZA | Paul Roos Gimnasium | No | - |
[25] | Gerald Kruger | Riaan Venter Tennis Accademy | No | - | |
[26] | Heinrich Rootman | ZA | Middelburg Country Club | No | - |
[27] | Lian Du Toit | ZA | Grey College Primary | No | - |
[28] | Stephan du Plooy | ZA | Grey College High | No | - |
[29] | Willem BREYTENBACH | ZA | George Tennis Club | No | - |
[30] | Tiaan Nelson | ZA | Hoërskool Waterkloof | No | - |
[31] | MARK AGGENBACH | Rustenburg Primary | No | - | |
[32] | Christian Smith | ZA | Riaan Venter Tennis Accademy | No | - |
- | Sagen Hugo | ZA | Mitchells Plain Tennis Club | No | - |
- | Daniel KNOTT | Somerset West Tennis Club | No | - | |
- | Francois Gerber | ZA | Vryberg Tennis Club | No | - |
- | Siegfried Visser | ZA | Welgemoed Tennis Club | No | - |
- | TAKUDZWA Mutetwa | St Johns | No | - | |
- | Valentino CERONIO | ZA | Lynnwood Glen Tennis Club | No | - |
- | Christiaan Beukes | Curro High | No | - | |
- | Tian BARNARD | Curro High | No | - | |
- | JOHN CONROY PAUL | Paarl Boys' High School | No | - | |
- | Marcus Du Toit | Elarduspark Primary | No | - | |
- | Nicholas Hamilton | Mitchell Park Tennis Club | No | - | |
- | Gerardo LOPEZ DEL REY | ZA | Grey College High | No | - |
- | Pieter Francois (Lebo) van Aswegen | ZA | Willem Postma Primary | No | - |
- | Van Zyl Delport | ZA | Grey College Primary | No | - |
- | Stefan Rheeder | ZA | Grey College Primary | No | - |
- | Mpho Leshoele | LS | Grey college | No | - |
- | Christiaan van Rooyen | ZA | Pirates Tennis Club | No | - |
- | Kwena MAPHAKA | ZA | Rivonia Recreation Club | No | - |
- | Joshua CROWIE | ZA | St Stithians Boys' College | No | - |
- | Alexander Hristov | ZA | No | - | |
- | Corne THOM | Somerset West Country Club | No | - | |
- | Alternate 1 ALTERNATE 1 | Northmead Tennis Club | Yes | Jan-Righardt Vermeulen | |
- | Andrzej LUBASINSKI | ZA | Northmead Tennis Club | No | - |
- | Liam van Schalkwyk | ZA | Merrylyn Tennis Club | No | - |
- | Pieter Janse Van Rensburg | Tuks Tennis Club | No | - | |
- | Jurie Blignaut | Hoërskool Waterkloof | No | - | |
- | Daniel Krige | ZA | Constantia Tennis Club | No | - |
- | JACQUES SLABBERT | ZA | Hoërskool Waterkloof | No | - |
- | Beukes Van den Berg | ZA | Hoërskool Waterkloof | No | - |
- | Heinrich WASSERFALL | ZA | Hoërskool Waterkloof | No | - |
- | Franco Conradie | ZA | Van der Westhuizen Tennis Academy | No | - |
- | Ruben Dillman | Garsfontein Hoerskool | No | - | |
- | Stephan VAN NIEKERK | ZA | Afrikaanse Hoër Seunskool | No | - |
- | Matthew WILSON | ZA | Westville Boys High | No | - |
- | Johannes Adam | ZA | Westville Boys High | No | - |
- | Cameron OLIVER | ZA | Curro Hillcrest | No | - |
- | Kwezi Nomkusane | No | - | ||
- | Refentse Ramokgola | Amos Tennis Academy | No | - | |
- | Oratile Sehularo | ZA | HARTBEESPOORT TENNIS KLUB | No | - |
Withdrawn (On-time) | |||||
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
- | Jan-Righardt Vermeulen | Rustenburg High | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2021-04-24 9:00am | A7 | FS TS - Court 1 |
Daniel KNOTT
|
Johannes Adam
|
6-0, 6-1 |
N/A | A10 | FS TS - Court 2 |
Siegfried Visser
|
Jurie Blignaut
(Did not play)
|
Walkover |
2021-04-24 9:00am | A11 | FS TS - Court 3 |
Sagen Hugo
|
JOHN CONROY PAUL
|
2-6, 0-6 |
2021-04-24 9:00am | A15 | FS TS - Court 4 |
Oratile Sehularo
|
Tian BARNARD
|
1-6, 2-6 |
N/A | A43 | FS TS - Court 5 |
Francois Gerber
|
Alternate 1 ALTERNATE 1
(Did not play)
|
Walkover |
2021-04-24 9:00am | A59 | FS TS - Court 6 |
Corne THOM
|
Kwezi Nomkusane
|
6-0, 6-1 |
2021-04-24 9:00am | A63 | FS TS - Court 7 |
Daniel Krige
|
Refentse Ramokgola
|
6-0, 6-1 |
2021-04-24 9:00am | A65 | FS TS - Court 12 |
Jordan GEORGIEV [1]
|
Andrzej LUBASINSKI
|
6-1, 6-3 |
2021-04-24 9:00am | A66 | FS TS - Court 13 |
Franco Conradie
|
Heinrich Rootman [26]
|
0-6, 0-6 |
2021-04-24 9:00am | A67 | FS TS - Court 14 |
Conrad Beneke [23]
|
Heinrich WASSERFALL
|
6-3, 6-3 |
2021-04-24 10:30am | A68 | FS TS - Court 1 |
Daniel KNOTT
|
Willem DE WAAL [9]
|
3-6, 4-6 |
2021-04-24 10:30am | A69 | FS TS - Court 2 |
Ben SCHOLTZ [11]
|
Siegfried Visser
|
6-0, 6-1 |
2021-04-24 10:30am | A70 | FS TS - Court 3 |
JOHN CONROY PAUL
|
Willem BREYTENBACH [29]
|
1-6, 6-2, 6-3 |
2021-04-24 9:00am | A71 | FS TS - Court 15 |
Caleb Fyvie [18]
|
Mpho Leshoele
|
6-1, 6-1 |
2021-04-24 10:30am | A72 | FS TS - Court 4 |
Tian BARNARD
|
Gareth Igesund [5]
|
0-6, 0-6 |
2021-04-24 9:00am | A73 | FS TS - Court 16 |
Cornel LIEBENBERG [4]
|
Beukes Van den Berg
|
6-3, 6-0 |
2021-04-24 10:30am | A74 | FS TS - Court 5 |
Kwena MAPHAKA
|
Jake DOWNIE [24]
|
1-6, 2-6 |
2021-04-24 10:30am | A75 | FS TS - Court 6 |
Louis Bierman [22]
|
Joshua CROWIE
|
6-2, 7-6(4) |
2021-04-24 10:30am | A76 | FS TS - Court 7 |
Liam van Schalkwyk
|
Boitshepo Maake [15]
|
2-6, 2-6 |
2021-04-24 10:30am | A77 | FS TS - Court 8 |
Jandré VILJOEN [16]
|
Pieter Janse Van Rensburg
|
6-2, 6-0 |
2021-04-24 10:30am | A78 | FS TS - Court 9 |
Van Zyl Delport
|
Lian Du Toit [27]
|
3-6, 1-6 |
2021-04-24 10:30am | A79 | FS TS - Court 10 |
Gerald Kruger [25]
|
Marcus Du Toit
|
6-0, 6-0 |
2021-04-24 10:30am | A80 | FS TS - Court 11 |
Ruben Dillman
|
Reuben DE KLERK [8]
|
1-6, 1-6 |
2021-04-24 10:30am | A81 | FS TS - Court 12 |
Guy VORWERK [6]
|
Cameron OLIVER
|
6-0, 6-0 |
2021-04-24 10:30am | A82 | FS TS - Court 13 |
Nicholas Hamilton
|
Tiaan Nelson [30]
|
4-6, 4-6 |
2021-04-24 10:30am | A83 | FS TS - Court 14 |
MARK AGGENBACH [31]
|
Matthew WILSON
|
5-7, 6-4, 5-7 |
2021-04-24 10:30am | A84 | FS TS - Court 15 |
Stephan VAN NIEKERK
|
Nicholas REIS [14]
|
2-6, 1-6 |
2021-04-24 10:30am | A85 | FS TS - Court 16 |
Johan COETZEE [13]
|
Valentino CERONIO
|
1-6, 2-6 |
2021-04-24 12:00pm | A86 | FS TS - Court 1 |
Francois Gerber
|
James HART [20]
|
0-6, 0-6 |
2021-04-24 12:00pm | A87 | FS TS - Court 2 |
Rudiger Dusselberg [17]
|
Pieter Francois (Lebo) van Aswegen
|
6-2, 6-4 |
N/A | A88 | FS TS - Court 3 |
Christiaan Beukes
(Did not play)
|
John COETZEE [3]
|
Walkover |
2021-04-24 12:00pm | A89 | FS TS - Court 4 |
Connor Thomas DOIG [7]
|
Christiaan van Rooyen
|
6-2, 6-2 |
2021-04-24 12:00pm | A90 | FS TS - Court 5 |
JACQUES SLABBERT
|
Christian Smith [32]
|
7-6(6), 6-4 |
2021-04-24 12:00pm | A91 | FS TS - Court 6 |
Stephan du Plooy [28]
|
Alexander Hristov
|
6-2, 7-5 |
2021-04-24 12:00pm | A92 | FS TS - Court 7 |
Gerardo LOPEZ DEL REY
|
Daniel CALVER [12]
|
0-6, 0-6 |
2021-04-24 12:00pm | A93 | FS TS - Court 8 |
Charl VOS [10]
|
Stefan Rheeder
|
6-0, 6-0 |
2021-04-24 12:00pm | A94 | FS TS - Court 9 |
Corne THOM
|
Senthen REDDY [21]
|
1-6, 3-6 |
2021-04-24 12:00pm | A95 | FS TS - Court 10 |
Rethabile Rakgole [19]
|
TAKUDZWA Mutetwa
|
6-1, 6-1 |
2021-04-24 12:00pm | A96 | FS TS - Court 11 |
Daniel Krige
|
Kyle Erwee [2]
|
3-6, 2-6 |
2021-04-25 9:00am | A97 | OST - Court 1 |
Jordan GEORGIEV [1]
|
Heinrich Rootman [26]
|
6-2, 6-2 |
2021-04-25 9:00am | A98 | OST - Court 2 |
Conrad Beneke [23]
|
Willem DE WAAL [9]
|
1-6, 2-6 |
2021-04-25 9:00am | A99 | OST - Court 3 |
Ben SCHOLTZ [11]
|
JOHN CONROY PAUL
|
5-7, 4-6 |
2021-04-25 9:00am | A100 | OST - Court 4 |
Caleb Fyvie [18]
|
Gareth Igesund [5]
|
3-6, 0-6 |
2021-04-25 9:00am | A101 | OST - Court 5 |
Cornel LIEBENBERG [4]
|
Jake DOWNIE [24]
|
4-6, 6-4, 6-3 |
2021-04-25 9:00am | A102 | OST - Court 6 |
Louis Bierman [22]
|
Boitshepo Maake [15]
|
0-6, 1-6 |
2021-04-25 9:00am | A103 | OST - Court 7 |
Jandré VILJOEN [16]
|
Lian Du Toit [27]
|
6-1, 6-3 |
2021-04-25 9:00am | A104 | OST - Court 8 |
Gerald Kruger [25]
|
Reuben DE KLERK [8]
|
1-6, 1-6 |
2021-04-25 10:30am | A105 | OST - Court 1 |
Guy VORWERK [6]
|
Tiaan Nelson [30]
|
6-2, 6-0 |
2021-04-25 10:30am | A106 | OST - Court 2 |
Matthew WILSON
|
Nicholas REIS [14]
|
0-6, 0-6 |
2021-04-25 10:30am | A107 | OST - Court 3 |
Valentino CERONIO
|
James HART [20]
|
1-6, 1-6 |
2021-04-25 10:30am | A108 | OST - Court 4 |
Rudiger Dusselberg [17]
|
John COETZEE [3]
|
2-6, 6-1, 7-6 |
2021-04-25 10:30am | A109 | OST - Court 5 |
Connor Thomas DOIG [7]
|
JACQUES SLABBERT
|
6-2, 7-5 |
2021-04-25 10:30am | A110 | OST - Court 6 |
Stephan du Plooy [28]
|
Daniel CALVER [12]
|
4-6, 1-6 |
2021-04-25 10:30am | A111 | OST - Court 7 |
Charl VOS [10]
|
Senthen REDDY [21]
|
6-3, 7-5 |
2021-04-25 10:30am | A112 | OST - Court 8 |
Rethabile Rakgole [19]
|
Kyle Erwee [2]
|
3-6, 0-6 |
2021-04-26 9:00am | A113 | FS TS - Court 1 |
Jordan GEORGIEV [1]
|
Willem DE WAAL [9]
|
6-2, 7-5 |
2021-04-26 9:00am | A114 | FS TS - Court 2 |
JOHN CONROY PAUL
|
Gareth Igesund [5]
|
2-6, 1-6 |
2021-04-26 9:00am | A115 | FS TS - Court 3 |
Cornel LIEBENBERG [4]
|
Boitshepo Maake [15]
|
6-2, 1-6, 6-3 |
2021-04-26 9:00am | A116 | FS TS - Court 4 |
Jandré VILJOEN [16]
|
Reuben DE KLERK [8]
|
3-6, 0-6 |
2021-04-26 9:00am | A117 | FS TS - Court 5 |
Guy VORWERK [6]
|
Nicholas REIS [14]
|
6-1, 7-6(9) |
2021-04-26 9:00am | A118 | FS TS - Court 6 |
James HART [20]
|
Rudiger Dusselberg [17]
|
7-6(7), 6-1 |
2021-04-26 9:00am | A119 | FS TS - Court 7 |
Connor Thomas DOIG [7]
|
Daniel CALVER [12]
|
3-6, 6-2, 5-7 |
2021-04-26 9:00am | A120 | FS TS - Court 8 |
Charl VOS [10]
|
Kyle Erwee [2]
|
2-6, 1-6 |
2021-04-26 12:00pm | A121 | FS TS - Court 1 |
Jordan GEORGIEV [1]
|
Gareth Igesund [5]
|
3-6, 6-2, 7-5 |
2021-04-26 12:00pm | A122 | FS TS - Court 2 |
Cornel LIEBENBERG [4]
|
Reuben DE KLERK [8]
|
2-6, 6-3, 2-6 |
2021-04-26 12:00pm | A123 | FS TS - Court 3 |
Guy VORWERK [6]
|
James HART [20]
|
6-4, 7-5 |
2021-04-26 12:00pm | A124 | FS TS - Court 4 |
Daniel CALVER [12]
|
Kyle Erwee [2]
|
1-6, 1-6 |
2021-04-27 12:00pm | A125 | FS TS - Court 3 |
Jordan GEORGIEV [1]
|
Reuben DE KLERK [8]
|
3-6, 6-1, 6-2 |
2021-04-27 12:00pm | A126 | FS TS - Court 4 |
Guy VORWERK [6]
|
Kyle Erwee [2]
|
6-2, 4-6, 1-6 |
2021-04-28 9:00am | A127 | FS TS - Court 4 |
Jordan GEORGIEV [1]
|
Kyle Erwee [2]
|
6-2, 2-6, 6-3 |
2021-04-28 10:30am | B1 | GRE - Court 16 |
Reuben DE KLERK [8]
|
Guy VORWERK [6]
|
6-3, 5-7, 9-11 |
2021-04-27 9:00am | C1 | FS TS - Court 5 |
Gareth Igesund [5]
|
Cornel LIEBENBERG [4]
|
6-4, 6-4 |
2021-04-27 9:00am | C2 | FS TS - Court 6 |
James HART [20]
|
Daniel CALVER [12]
|
6-1, 3-6, 7-10 |
2021-04-27 10:30am | C3 | GRE - Court 17 |
Gareth Igesund [5]
|
Daniel CALVER [12]
|
5-7, 5-7 |
2021-04-28 10:30am | D1 | GRE - Court 18 |
Cornel LIEBENBERG [4]
|
James HART [20]
|
4-6, 6-2, 7-10 |
2021-04-26 12:00pm | E1 | FS TS - Court 5 |
Willem DE WAAL [9]
|
JOHN CONROY PAUL
|
6-4, 6-1 |
2021-04-26 12:00pm | E2 | FS TS - Court 6 |
Boitshepo Maake [15]
|
Jandré VILJOEN [16]
|
4-6, 5-7 |
2021-04-26 12:00pm | E3 | FS TS - Court 7 |
Nicholas REIS [14]
|
Rudiger Dusselberg [17]
|
3-6, 6-0, 12-10 |
2021-04-26 12:00pm | E4 | FS TS - Court 8 |
Connor Thomas DOIG [7]
|
Charl VOS [10]
|
2-6, 0-6 |
2021-04-27 9:00am | E5 | FS TS - Court 7 |
Willem DE WAAL [9]
|
Jandré VILJOEN [16]
|
6-4, 6-3 |
2021-04-27 9:00am | E6 | FS TS - Court 8 |
Nicholas REIS [14]
|
Charl VOS [10]
|
6-7(7), 3-6 |
2021-04-28 10:30am | E7 | GRE - Court 19 |
Willem DE WAAL [9]
|
Charl VOS [10]
|
6-4, 6-3 |
2021-04-28 10:30am | F1 | GRE - Court 20 |
Jandré VILJOEN [16]
|
Nicholas REIS [14]
|
5-7, 5-7 |
2021-04-27 9:00am | G1 | FS TS - Court 9 |
JOHN CONROY PAUL
|
Boitshepo Maake [15]
|
2-6, 6-2, 10-8 |
2021-04-27 9:00am | G2 | FS TS - Court 10 |
Rudiger Dusselberg [17]
|
Connor Thomas DOIG [7]
|
6-3, 4-6, 11-13 |
2021-04-28 10:30am | G3 | GRE - Court 21 |
JOHN CONROY PAUL
|
Connor Thomas DOIG [7]
|
6-4, 5-7, 10-3 |
2021-04-28 10:30am | H1 | GRE - Court 22 |
Boitshepo Maake [15]
|
Rudiger Dusselberg [17]
|
2-6, 6-3, 7-10 |
2021-04-26 9:00am | I1 | FS TS - Court 9 |
Heinrich Rootman [26]
|
Conrad Beneke [23]
|
6-4, 6-3 |
2021-04-26 9:00am | I2 | FS TS - Court 10 |
Ben SCHOLTZ [11]
|
Caleb Fyvie [18]
|
3-6, 6-4, 10-7 |
2021-04-26 9:00am | I3 | FS TS - Court 11 |
Jake DOWNIE [24]
|
Louis Bierman [22]
|
3-6, 6-2, 13-11 |
2021-04-26 9:00am | I4 | FS TS - Court 12 |
Lian Du Toit [27]
|
Gerald Kruger [25]
(Ret.)
|
6-3 Retired |
2021-04-26 9:00am | I5 | FS TS - Court 13 |
Tiaan Nelson [30]
|
Matthew WILSON
|
6-1, 6-0 |
2021-04-26 9:00am | I6 | FS TS - Court 14 |
Valentino CERONIO
|
John COETZEE [3]
|
2-6, 1-6 |
2021-04-26 9:00am | I7 | FS TS - Court 15 |
JACQUES SLABBERT
|
Stephan du Plooy [28]
|
2-6, 6-7(7) |
2021-04-26 9:00am | I8 | FS TS - Court 16 |
Senthen REDDY [21]
|
Rethabile Rakgole [19]
|
1-6, 0-6 |
2021-04-26 12:00pm | I9 | FS TS - Court 9 |
Heinrich Rootman [26]
|
Ben SCHOLTZ [11]
|
0-6, 5-7 |
2021-04-26 12:00pm | I10 | FS TS - Court 10 |
Jake DOWNIE [24]
|
Lian Du Toit [27]
|
6-3, 6-4 |
2021-04-26 12:00pm | I11 | FS TS - Court 11 |
Tiaan Nelson [30]
|
John COETZEE [3]
|
1-6, 1-6 |
2021-04-26 12:00pm | I12 | FS TS - Court 12 |
Stephan du Plooy [28]
|
Rethabile Rakgole [19]
|
6-7(7), 3-6 |
2021-04-27 9:00am | I13 | FS TS - Court 11 |
Ben SCHOLTZ [11]
|
Jake DOWNIE [24]
|
6-1, 6-0 |
2021-04-27 9:00am | I14 | FS TS - Court 12 |
John COETZEE [3]
|
Rethabile Rakgole [19]
|
6-4, 6-2 |
2021-04-28 12:00pm | I15 | GRE - Court 1 |
Ben SCHOLTZ [11]
|
John COETZEE [3]
|
2-6, 1-6 |
2021-04-28 12:00pm | J1 | GRE - Court 2 |
Jake DOWNIE [24]
|
Rethabile Rakgole [19]
|
4-6, 6-1, 10-3 |
2021-04-27 9:00am | K1 | FS TS - Court 13 |
Heinrich Rootman [26]
|
Lian Du Toit [27]
|
6-3, 6-3 |
2021-04-27 9:00am | K2 | FS TS - Court 14 |
Tiaan Nelson [30]
|
Stephan du Plooy [28]
|
6-7(7), 6-0, 10-4 |
2021-04-28 12:00pm | K3 | GRE - Court 3 |
Heinrich Rootman [26]
|
Tiaan Nelson [30]
|
6-4, 6-1 |
2021-04-27 12:00pm | L1 | GRE - Court 4 |
Lian Du Toit [27]
|
Stephan du Plooy [28]
|
6-3, 6-3 |
2021-04-26 12:00pm | M1 | FS TS - Court 13 |
Conrad Beneke [23]
|
Caleb Fyvie [18]
|
6-7(7), 5-7 |
2021-04-26 12:00pm | M3 | FS TS - Court 15 |
Matthew WILSON
|
Valentino CERONIO
|
0-6, 5-7 |
N/A | M4 | FS TS - Court 16 |
JACQUES SLABBERT
|
Senthen REDDY [21]
(Did not play)
|
Walkover |
2021-04-27 9:00am | M5 | FS TS - Court 15 |
Caleb Fyvie [18]
(Ret.)
|
Louis Bierman [22]
|
4-6 Retired |
2021-04-27 9:00am | M6 | FS TS - Court 16 |
Valentino CERONIO
|
JACQUES SLABBERT
|
6-4, 6-3 |
2021-04-28 12:00pm | M7 | GRE - Court 5 |
Louis Bierman [22]
|
Valentino CERONIO
|
5-7, 6-1, 8-10 |
2021-04-27 10:30am | O3 | FS TS - Court 5 |
Conrad Beneke [23]
|
Matthew WILSON
|
6-2, 6-2 |
2021-04-25 12:00pm | Q1 | OST - Court 1 |
Andrzej LUBASINSKI
|
Franco Conradie
|
6-1, 6-1 |
2021-04-25 12:00pm | Q2 | OST - Court 2 |
Heinrich WASSERFALL
|
Daniel KNOTT
|
3-6, 1-6 |
2021-04-25 12:00pm | Q3 | OST - Court 3 |
Siegfried Visser
|
Willem BREYTENBACH [29]
|
4-6, 1-6 |
2021-04-25 12:00pm | Q4 | OST - Court 4 |
Mpho Leshoele
|
Tian BARNARD
|
6-1, 6-3 |
2021-04-25 12:00pm | Q5 | OST - Court 5 |
Beukes Van den Berg
|
Kwena MAPHAKA
|
6-3, 6-4 |
2021-04-25 12:00pm | Q6 | OST - Court 6 |
Joshua CROWIE
|
Liam van Schalkwyk
|
6-0, 6-0 |
2021-04-25 12:00pm | Q7 | OST - Court 7 |
Pieter Janse Van Rensburg
|
Van Zyl Delport
|
6-2, 1-6, 9-11 |
2021-04-25 12:00pm | Q8 | OST - Court 8 |
Marcus Du Toit
|
Ruben Dillman
|
1-6, 6-2, 9-11 |
2021-04-25 1:30pm | Q9 | OST - Court 1 |
Cameron OLIVER
|
Nicholas Hamilton
|
1-6, 3-6 |
2021-04-25 1:30pm | Q10 | OST - Court 2 |
MARK AGGENBACH [31]
|
Stephan VAN NIEKERK
|
2-6, 1-6 |
2021-04-25 1:30pm | Q11 | OST - Court 3 |
Johan COETZEE [13]
|
Francois Gerber
|
6-0, 6-0 |
2021-04-25 1:30pm | Q13 | OST - Court 5 |
Christiaan van Rooyen
|
Christian Smith [32]
|
6-2, 6-3 |
2021-04-25 1:30pm | Q14 | OST - Court 6 |
Alexander Hristov
|
Gerardo LOPEZ DEL REY
|
6-0, 6-0 |
2021-04-25 1:30pm | Q15 | OST - Court 7 |
Stefan Rheeder
|
Corne THOM
|
6-7, 5-7 |
2021-04-25 1:30pm | Q16 | OST - Court 8 |
TAKUDZWA Mutetwa
|
Daniel Krige
|
0-6, 0-6 |
2021-04-26 10:30am | Q17 | FS TS - Court 1 |
Andrzej LUBASINSKI
|
Daniel KNOTT
(Ret.)
|
1-3 Retired |
2021-04-26 10:30am | Q18 | FS TS - Court 2 |
Willem BREYTENBACH [29]
|
Mpho Leshoele
|
3-6, 2-6 |
2021-04-26 10:30am | Q19 | FS TS - Court 3 |
Beukes Van den Berg
|
Joshua CROWIE
|
6-3, 6-2 |
2021-04-26 10:30am | Q20 | FS TS - Court 4 |
Van Zyl Delport
|
Ruben Dillman
|
6-3, 6-4 |
2021-04-26 10:30am | Q21 | FS TS - Court 5 |
Nicholas Hamilton
|
Stephan VAN NIEKERK
|
6-3, 6-4 |
2021-04-26 10:30am | Q22 | FS TS - Court 6 |
Johan COETZEE [13]
|
Pieter Francois (Lebo) van Aswegen
|
6-3, 6-1 |
2021-04-26 10:30am | Q23 | FS TS - Court 7 |
Christiaan van Rooyen
|
Alexander Hristov
|
6-0, 7-5 |
2021-04-26 10:30am | Q24 | FS TS - Court 8 |
Corne THOM
|
Daniel Krige
|
3-6, 0-6 |
2021-04-26 1:30pm | Q25 | FS TS - Court 1 |
Andrzej LUBASINSKI
|
Mpho Leshoele
|
7-6(7), 4-6, 6-10 |
2021-04-26 1:30pm | Q26 | FS TS - Court 2 |
Beukes Van den Berg
|
Van Zyl Delport
|
6-0, 6-0 |
2021-04-26 1:30pm | Q27 | FS TS - Court 3 |
Nicholas Hamilton
|
Johan COETZEE [13]
|
3-6, 3-6 |
2021-04-26 1:30pm | Q28 | FS TS - Court 4 |
Christiaan van Rooyen
|
Daniel Krige
|
6-3, 6-1 |
2021-04-27 10:30am | Q29 | FS TS - Court 7 |
Mpho Leshoele
|
Beukes Van den Berg
|
3-6, 4-6 |
2021-04-27 10:30am | Q30 | FS TS - Court 8 |
Johan COETZEE [13]
|
Christiaan van Rooyen
|
7-5, 4-6, 8-10 |
2021-04-28 12:00pm | Q31 | GRE - Court 6 |
Beukes Van den Berg
|
Christiaan van Rooyen
|
6-3, 6-2 |
2021-04-28 12:00pm | R1 | GRE - Court 7 |
Mpho Leshoele
|
Johan COETZEE [13]
|
0-6, 3-6 |
2021-04-27 10:30am | S1 | FS TS - Court 9 |
Andrzej LUBASINSKI
|
Van Zyl Delport
|
6-3, 6-1 |
2021-04-27 10:30am | S2 | FS TS - Court 10 |
Nicholas Hamilton
|
Daniel Krige
|
5-7, 5-7 |
2021-04-28 12:00pm | S3 | GRE - Court 8 |
Andrzej LUBASINSKI
(Ret.)
|
Daniel Krige
|
7-5, 1-5 Retired |
2021-04-28 12:00pm | T1 | GRE - Court 9 |
Van Zyl Delport
|
Nicholas Hamilton
|
0-6, 0-6 |
2021-04-26 1:30pm | U2 | FS TS - Court 6 |
Joshua CROWIE
|
Ruben Dillman
|
6-0, 6-1 |
2021-04-26 1:30pm | U3 | FS TS - Court 7 |
Stephan VAN NIEKERK
|
Pieter Francois (Lebo) van Aswegen
|
6-1, 6-0 |
2021-04-26 1:30pm | U4 | FS TS - Court 8 |
Alexander Hristov
|
Corne THOM
|
6-4, 6-4 |
2021-04-27 10:30am | U5 | FS TS - Court 11 |
Willem BREYTENBACH [29]
|
Joshua CROWIE
|
1-6, 3-6 |
2021-04-27 10:30am | U6 | FS TS - Court 12 |
Stephan VAN NIEKERK
|
Alexander Hristov
|
3-6, 3-6 |
2021-04-28 12:00pm | U7 | GRE - Court 10 |
Joshua CROWIE
|
Alexander Hristov
|
6-4, 6-3 |
2021-04-28 12:00pm | V1 | GRE - Court 11 |
Willem BREYTENBACH [29]
|
Stephan VAN NIEKERK
|
0-6, 1-6 |
2021-04-27 10:30am | W2 | FS TS - Court 14 |
Pieter Francois (Lebo) van Aswegen
|
Corne THOM
|
3-6, 4-6 |
2021-04-27 1:30pm | W3 | FS TS - Court 5 |
Ruben Dillman
|
Corne THOM
|
6-4, 3-6, 3-10 |
2021-04-26 10:30am | Y1 | FS TS - Court 9 |
Franco Conradie
|
Heinrich WASSERFALL
|
1-6, 0-6 |
2021-04-26 10:30am | Y2 | FS TS - Court 10 |
Siegfried Visser
|
Tian BARNARD
|
4-6, 6-7(7) |
2021-04-26 10:30am | Y3 | FS TS - Court 11 |
Kwena MAPHAKA
|
Liam van Schalkwyk
|
6-0, 6-1 |
2021-04-26 10:30am | Y4 | FS TS - Court 12 |
Pieter Janse Van Rensburg
|
Marcus Du Toit
|
6-1, 6-1 |
2021-04-26 10:30am | Y5 | FS TS - Court 13 |
Cameron OLIVER
|
MARK AGGENBACH [31]
|
1-6, 4-6 |
2021-04-26 10:30am | Y7 | FS TS - Court 14 |
Christian Smith [32]
|
Gerardo LOPEZ DEL REY
|
6-0, 6-1 |
2021-04-26 10:30am | Y8 | FS TS - Court 15 |
Stefan Rheeder
|
TAKUDZWA Mutetwa
|
7-6(7), 6-3 |
2021-04-26 1:30pm | Y9 | FS TS - Court 9 |
Heinrich WASSERFALL
|
Tian BARNARD
|
6-2, 6-2 |
2021-04-26 1:30pm | Y10 | FS TS - Court 10 |
Kwena MAPHAKA
|
Pieter Janse Van Rensburg
|
6-2, 6-1 |
2021-04-26 1:30pm | Y11 | FS TS - Court 11 |
MARK AGGENBACH [31]
|
Francois Gerber
|
6-0, 6-2 |
2021-04-26 1:30pm | Y12 | FS TS - Court 12 |
Christian Smith [32]
|
Stefan Rheeder
|
6-3, 6-0 |
2021-04-27 10:30am | Y13 | FS TS - Court 15 |
Heinrich WASSERFALL
|
Kwena MAPHAKA
|
6-3, 6-1 |
2021-04-27 10:30am | Y14 | FS TS - Court 16 |
MARK AGGENBACH [31]
|
Christian Smith [32]
|
6-4, 6-4 |
2021-04-28 12:00pm | Y15 | GRE - Court 13 |
Heinrich WASSERFALL
|
MARK AGGENBACH [31]
|
6-3, 6-1 |
2021-04-27 12:00pm | Z1 | GRE - Court 14 |
Kwena MAPHAKA
|
Christian Smith [32]
|
6-2, 2-6, 6-10 |
2021-04-27 12:00pm | AA1 | FS TS - Court 5 |
Tian BARNARD
|
Pieter Janse Van Rensburg
(Ret.)
|
6-4, 4-1 Retired |
2021-04-27 12:00pm | AA2 | FS TS - Court 6 |
Francois Gerber
|
Stefan Rheeder
|
1-6, 3-6 |
2021-04-27 12:00pm | AA3 | GRE - Court 15 |
Tian BARNARD
|
Stefan Rheeder
|
6-2, 6-4 |
2021-04-26 1:30pm | AC1 | FS TS - Court 13 |
Franco Conradie
|
Siegfried Visser
|
1-6, 1-6 |
2021-04-26 1:30pm | AC2 | FS TS - Court 14 |
Liam van Schalkwyk
|
Marcus Du Toit
|
2-6, 2-6 |
2021-04-26 1:30pm | AC4 | FS TS - Court 15 |
Gerardo LOPEZ DEL REY
|
TAKUDZWA Mutetwa
|
2-6, 6-3, 7-10 |
2021-04-27 12:00pm | AC5 | FS TS - Court 7 |
Siegfried Visser
|
Marcus Du Toit
|
3-6, 6-3, 4-10 |
2021-04-27 12:00pm | AC6 | FS TS - Court 8 |
Cameron OLIVER
|
TAKUDZWA Mutetwa
|
6-1, 6-0 |
N/A | AC7 | GRE - Court 17 |
Marcus Du Toit
|
Cameron OLIVER
(Did not play)
|
Walkover |
2021-04-27 12:00pm | AD1 | GRE - Court 18 |
Siegfried Visser
|
TAKUDZWA Mutetwa
|
6-1, 6-0 |
2021-04-27 12:00pm | AE1 | FS TS - Court 9 |
Franco Conradie
|
Liam van Schalkwyk
|
3-6, 3-6 |
2021-04-28 12:00pm | AE3 | FS TS - Court 9 |
Liam van Schalkwyk
|
Gerardo LOPEZ DEL REY
|
4-6, 6-3, 10-12 |
2021-04-25 10:30am | AG35 | FS TS - Court 15 |
Jurie Blignaut
|
Sagen Hugo
|
1-6, 0-6 |
2021-04-25 1:30pm | AG50 | OST - Court 4 |
Sagen Hugo
|
Oratile Sehularo
|
6-0, 6-3 |
2021-04-25 10:30am | AG56 | FS TS - Court 14 |
Kwezi Nomkusane
|
Refentse Ramokgola
|
1-6, 0-6 |
2021-04-26 10:30am | AG57 | FS TS - Court 16 |
Johannes Adam
|
Sagen Hugo
|
1-6, 1-6 |
2021-04-27 10:30am | AG63 | FS TS - Court 6 |
Sagen Hugo
|
Refentse Ramokgola
|
6-3, 6-4 |
N/A | AK7 | - |
Oratile Sehularo
|
Kwezi Nomkusane
(Did not play)
|
Walkover |