WS
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Tracey BULMER | Marks Park Sports Club | No | - | |
- | CARLA GOUWS | ZA | Constantia Primary | No | - |
- | Zia DOMAN | Hoërskool Waterkloof | No | - | |
[4] | Angela GEORGIEVA | ZA | Bedfordview Country Club | No | - |
- | Simona Georgieva | BG | No | - | |
- | Sarah Vogetseder | Phsg | No | - | |
- | Ohmar FERNANDES | midstream estate | No | - | |
- | Khulisile Themba | ZA | Atteridgevile Tennis Club | No | - |
- | Kyla STEYN | ZA | No | - | |
- | Angela Ndhlovu | ZA | Hammanskraal Tennis Club | No | - |
[3] | Tanika PANAINO | Bedfordview Country Club | No | - | |
- | Ruby LUTWAMA | St Mary's DSG | No | - | |
- | Maud TSAURA | No | - | ||
[2] | Larize NEL | Sasolburg High | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2019-06-20 11:00am | A2 | Lynnw - Court 1 |
CARLA GOUWS
|
Zia DOMAN
|
6-1, 6-3 |
2019-06-20 11:00am | A3 | Lynnw - Court 2 |
Angela GEORGIEVA [4]
|
Simona Georgieva
|
6-1, 6-0 |
2019-06-20 11:00am | A4 | Lynnw - Court 3 |
Sarah Vogetseder
|
Ohmar FERNANDES
|
0-6, 0-6 |
2019-06-20 11:00am | A5 | Lynnw - Court 4 |
Khulisile Themba
|
Kyla STEYN
|
0-6, 0-6 |
2019-06-20 11:00am | A6 | Lynnw - Court 6 |
Angela Ndhlovu
|
Tanika PANAINO [3]
|
0-6, 0-6 |
2019-06-20 11:00am | A7 | Lynnw - Court 5 |
Ruby LUTWAMA
|
Maud TSAURA
|
0-6, 0-6 |
2019-06-20 2:00pm | A9 | Lynnw - Court 2 |
Tracey BULMER [1]
|
CARLA GOUWS
|
7-5, 6-1 |
2019-06-20 2:00pm | A10 | Lynnw - Court 3 |
Angela GEORGIEVA [4]
|
Ohmar FERNANDES
|
6-1, 3-6, 3-6 |
2019-06-20 2:00pm | A11 | Lynnw - Court 4 |
Kyla STEYN
|
Tanika PANAINO [3]
|
3-6, 2-6 |
2019-06-20 2:00pm | A12 | Lynnw - Court 5 |
Maud TSAURA
|
Larize NEL [2]
|
0-6, 2-6 |
2019-06-22 11:00am | A13 | Tuks - Court 7 |
Tracey BULMER [1]
|
Ohmar FERNANDES
|
6-3, 2-6, 4-6 |
2019-06-22 11:00am | A14 | Tuks - Court 8 |
Tanika PANAINO [3]
|
Larize NEL [2]
|
4-6, 6-3, 6-3 |
2019-06-23 8:00am | A15 | Tuks - Court 14 |
Ohmar FERNANDES
|
Tanika PANAINO [3]
|
6-3, 7-5 |
2019-06-22 2:00pm | B1 | Tuks - Court 2 |
Tracey BULMER [1]
|
Larize NEL [2]
|
0-6, 0-6 |
2019-06-22 11:00am | C1 | Tuks - Court 9 |
CARLA GOUWS
|
Angela GEORGIEVA [4]
|
2-6, 0-6 |
2019-06-22 11:00am | C2 | Tuks - Court 10 |
Kyla STEYN
|
Maud TSAURA
|
6-2, 6-4 |
2019-06-22 2:00pm | C3 | Tuks - Court 3 |
Angela GEORGIEVA [4]
|
Kyla STEYN
|
6-1, 6-0 |
2019-06-22 2:00pm | D1 | Tuks - Court 4 |
CARLA GOUWS
|
Maud TSAURA
|
6-0, 6-0 |
2019-06-20 3:30pm | E2 | Lynnw - Court 6 |
Simona Georgieva
|
Sarah Vogetseder
|
7-5, 6-3 |
2019-06-20 3:30pm | E3 | Lynnw - Court 3 |
Khulisile Themba
|
Angela Ndhlovu
|
0-6, 0-6 |
2019-06-22 11:00am | E5 | Tuks - Court 12 |
Zia DOMAN
|
Simona Georgieva
|
2-6, 2-6 |
2019-06-22 11:00am | E6 | Tuks - Court 13 |
Angela Ndhlovu
|
Ruby LUTWAMA
|
6-2, 6-1 |
2019-06-22 2:00pm | E7 | Tuks - Court 5 |
Simona Georgieva
|
Angela Ndhlovu
|
6-0, 6-1 |
2019-06-22 2:00pm | F1 | Tuks - Court 6 |
Zia DOMAN
|
Ruby LUTWAMA
|
6-3, 6-2 |
2019-06-22 2:00pm | G3 | Tuks - Court 1 |
Sarah Vogetseder
|
Khulisile Themba
|
6-0, 6-0 |