GS 12
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Nkazimulo Sigasa | ZA | Modderfontein Tennis Club | No | - |
[2] | Yasmin Lombard | ZA | Van der Westhuizen Tennis Academy | No | - |
[3] | Taylor WHITE | ZA | Gauteng Noord | No | - |
[4] | Jessica-Sam Du Preez | ZA | River Ridge Tennis Club | No | - |
[5] | Camdyn Farah | ZA | German Country Club | No | - |
[6] | Mahlako Legare | Tuks Tennis Club | No | - | |
[7] | Isabella Purdon | ZA | Honeydew Tennis Club | No | - |
[8] | Felicia Ouko | EXTREME TENNIS | No | - | |
- | Paula Ouko | KE | EXTREME TENNIS | No | - |
- | Reese Esterhuizen | ZA | Weltevreden Park Tennis Club | No | - |
- | Alexa Nel | Brooklyn-Union Tennis Club | No | - | |
- | Li-May Swanepoel | Pretoria Oos Primary | No | - | |
- | Francesca Russell | ZA | Woodhill Primary | No | - |
- | Karen Chega | ZW | Gauteng Noord | No | - |
- | Deonez Mandtoumbi | ZA | Randburg Tennis Club | Yes | Sarah Whitehead |
- | Mila Dannhauser | ZA | Fairland | No | - |
- | Thandiwe Ndlovu | No | - | ||
- | Kaylin Wilkinson | ZA | No | - | |
- | Mika Alberts | ZA | Laerskool Wierdapark | No | - |
- | Evangeline Changuion | ZA | Anton Van Wouw Primary | No | - |
- | Chloe Schutte | ZA | Curro Hazeldene Primary | No | - |
- | Joan McDonald | ZA | Hennopspark Primary | No | - |
- | MILAN MINNAAR | ZA | WATERKLOOF TENNIS CLUB | No | - |
- | Botshelo Malapane | ZA | Hammanskraal Tennis Club | No | - |
- | Bokamoso Malapane | ZA | Hammanskraal Tennis Club | No | - |
- | Onkagile Sefolo | ZA | Hammanskraal Tennis Club | No | - |
Withdrawn (Late) | |||||
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
- | Sarah Whitehead | ZA | River Ridge | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2023-06-26 9:30am | A2 | Tuks - Court 1 |
Paula Ouko
|
Bokamoso Malapane
|
7-6, 6-2 |
2023-06-26 9:30am | A3 | Tuks - Court 2 |
Reese Esterhuizen
|
Onkagile Sefolo
|
1-6, 4-6 |
2023-06-26 9:30am | A6 | Tuks - Court 3 |
Chloe Schutte
|
Thandiwe Ndlovu
|
2-6, 6-7 |
N/A | A7 | Tuks - Court 4 |
Joan McDonald
|
Alexa Nel
(Did not play)
|
Walkover |
2023-06-26 9:30am | A9 | Tuks - Court 5 |
Isabella Purdon [7]
|
Li-May Swanepoel
|
5-7, 6-3, 4-6 |
2023-06-26 9:30am | A10 | Tuks - Court 6 |
Kaylin Wilkinson
|
MILAN MINNAAR
|
0-6, 1-6 |
2023-06-26 9:30am | A11 | Tuks - Court 7 |
Mila Dannhauser
|
Deonez Mandtoumbi
|
3-6, 6-4, 6-3 |
2023-06-26 9:30am | A13 | Tuks - Court 8 |
Felicia Ouko [8]
|
Francesca Russell
|
6-0, 6-0 |
2023-06-26 9:30am | A14 | Tuks - Court 9 |
Mika Alberts
|
Evangeline Changuion
|
6-4, 6-7, 7-6 |
2023-06-26 9:30am | A15 | Tuks - Court 10 |
Botshelo Malapane
|
Karen Chega
|
6-0, 6-2 |
2023-06-26 12:30pm | A17 | Tuks - Court 1 |
Nkazimulo Sigasa [1]
|
Paula Ouko
|
6-2, 6-2 |
2023-06-26 12:30pm | A18 | Tuks - Court 2 |
Onkagile Sefolo
|
Mahlako Legare [6]
|
6-1, 6-2 |
2023-06-26 12:30pm | A19 | Tuks - Court 3 |
Jessica-Sam Du Preez [4]
|
Thandiwe Ndlovu
|
4-6, 6-3, 10-6 |
2023-06-26 12:30pm | A20 | Tuks - Court 4 |
Joan McDonald
|
Camdyn Farah [5]
|
2-6, 7-6, 6-1 |
2023-06-26 12:30pm | A21 | Tuks - Court 5 |
Li-May Swanepoel
|
MILAN MINNAAR
|
6-3, 7-6 |
2023-06-26 12:30pm | A22 | Tuks - Court 6 |
Mila Dannhauser
|
Taylor WHITE [3]
|
1-6, 0-6 |
2023-06-26 12:30pm | A23 | Tuks - Court 7 |
Felicia Ouko [8]
|
Mika Alberts
|
6-1, 6-1 |
2023-06-26 12:30pm | A24 | Tuks - Court 8 |
Botshelo Malapane
|
Yasmin Lombard [2]
|
0-6, 0-6 |
2023-06-27 9:30am | A25 | Tuks - Court 1 |
Nkazimulo Sigasa [1]
|
Onkagile Sefolo
|
6-1, 6-1 |
2023-06-27 9:30am | A26 | Tuks - Court 2 |
Jessica-Sam Du Preez [4]
|
Joan McDonald
|
6-3, 6-1 |
2023-06-27 9:30am | A27 | Tuks - Court 3 |
Li-May Swanepoel
|
Taylor WHITE [3]
|
5-7, 2-6 |
2023-06-27 9:30am | A28 | Tuks - Court 4 |
Felicia Ouko [8]
|
Yasmin Lombard [2]
|
6-4, 6-2 |
2023-06-28 11:00am | A29 | Tuks - Court 8 |
Nkazimulo Sigasa [1]
|
Jessica-Sam Du Preez [4]
|
6-0, 6-1 |
2023-06-28 11:00am | A30 | Tuks - Court 9 |
Taylor WHITE [3]
|
Felicia Ouko [8]
|
6-0, 5-7, 6-2 |
2023-06-29 8:00am | A31 | GrkTS - Court 2 |
Nkazimulo Sigasa [1]
|
Taylor WHITE [3]
|
4-6, 5-7 |
2023-06-29 9:30am | B1 | Tuks - Court 3 |
Jessica-Sam Du Preez [4]
|
Felicia Ouko [8]
|
0-6, 0-6 |
2023-06-28 8:00am | C1 | Tuks - Court 15 |
Onkagile Sefolo
|
Joan McDonald
|
6-1, 6-1 |
2023-06-28 8:00am | C2 | Tuks - Court 16 |
Li-May Swanepoel
|
Yasmin Lombard [2]
|
3-6, 6-1, 11-9 |
2023-06-29 9:30am | C3 | Tuks - Court 4 |
Onkagile Sefolo
|
Li-May Swanepoel
|
6-2, 4-6, 5-10 |
2023-06-29 8:00am | D1 | GrkTS - Court 9 |
Joan McDonald
|
Yasmin Lombard [2]
|
0-6, 1-6 |
2023-06-27 9:30am | E1 | Tuks - Court 5 |
Paula Ouko
|
Mahlako Legare [6]
|
7-5, 6-3 |
2023-06-27 9:30am | E2 | Tuks - Court 6 |
Thandiwe Ndlovu
|
Camdyn Farah [5]
|
3-6, 3-6 |
2023-06-27 9:30am | E3 | Tuks - Court 7 |
MILAN MINNAAR
|
Mila Dannhauser
|
3-6, 1-6 |
2023-06-27 9:30am | E4 | Tuks - Court 8 |
Mika Alberts
|
Botshelo Malapane
|
3-6, 6-1, 6-0 |
2023-06-28 9:30am | E5 | Tuks - Court 1 |
Paula Ouko
|
Camdyn Farah [5]
|
4-6, 5-7 |
2023-06-28 9:30am | E6 | Tuks - Court 2 |
Mila Dannhauser
|
Mika Alberts
|
6-1, 7-5 |
2023-06-29 9:30am | E7 | Tuks - Court 5 |
Camdyn Farah [5]
|
Mila Dannhauser
|
2-6, 7-6, 9-11 |
2023-06-29 9:30am | F1 | Tuks - Court 6 |
Paula Ouko
|
Mika Alberts
|
7-5, 6-4 |
2023-06-28 9:30am | G1 | Tuks - Court 3 |
Mahlako Legare [6]
|
Thandiwe Ndlovu
|
4-6, 1-6 |
2023-06-28 9:30am | G2 | Tuks - Court 4 |
MILAN MINNAAR
|
Botshelo Malapane
|
6-0, 7-5 |
2023-06-29 9:30am | G3 | Tuks - Court 7 |
Thandiwe Ndlovu
|
MILAN MINNAAR
|
4-6, 3-6 |
2023-06-29 9:30am | H1 | Tuks - Court 8 |
Mahlako Legare [6]
|
Botshelo Malapane
|
6-3, 3-6, 15-13 |
2023-06-26 2:00pm | I5 | Tuks - Court 1 |
Isabella Purdon [7]
|
Kaylin Wilkinson
|
6-0, 6-0 |
2023-06-26 2:00pm | I7 | Tuks - Court 2 |
Francesca Russell
|
Evangeline Changuion
|
6-4, 6-4 |
2023-06-27 9:30am | I9 | Tuks - Court 9 |
Bokamoso Malapane
|
Reese Esterhuizen
|
6-2, 6-0 |
2023-06-27 9:30am | I10 | Tuks - Court 10 |
Chloe Schutte
|
Alexa Nel
|
2-6, 3-6 |
2023-06-27 9:30am | I11 | Tuks - Court 11 |
Isabella Purdon [7]
|
Deonez Mandtoumbi
|
6-2, 6-1 |
2023-06-27 9:30am | I12 | Tuks - Court 12 |
Francesca Russell
|
Karen Chega
|
6-3, 6-1 |
2023-06-28 9:30am | I13 | Tuks - Court 5 |
Bokamoso Malapane
|
Alexa Nel
|
0-6, 3-6 |
2023-06-28 9:30am | I14 | Tuks - Court 6 |
Isabella Purdon [7]
|
Francesca Russell
|
6-0, 6-0 |
2023-06-29 8:00am | I15 | GrkTS - Court 10 |
Alexa Nel
|
Isabella Purdon [7]
|
0-6, 0-6 |
2023-06-29 11:00am | J1 | Tuks - Court 1 |
Bokamoso Malapane
|
Francesca Russell
|
6-3, 6-2 |
2023-06-28 9:30am | K1 | Tuks - Court 7 |
Reese Esterhuizen
|
Chloe Schutte
|
0-6, 2-6 |
2023-06-28 9:30am | K2 | Tuks - Court 8 |
Deonez Mandtoumbi
|
Karen Chega
|
6-1, 6-0 |
2023-06-29 11:00am | K3 | Tuks - Court 2 |
Chloe Schutte
|
Deonez Mandtoumbi
|
0-6, 1-6 |
2023-06-29 11:00am | L1 | Tuks - Court 3 |
Reese Esterhuizen
|
Karen Chega
|
6-3, 6-0 |
2023-06-28 9:30am | M6 | Tuks - Court 9 |
Kaylin Wilkinson
|
Evangeline Changuion
|
1-6, 0-6 |